בלוג
21/03/2021 / מאת: ליאב כספי
ריצוף וחיפוי אמבטיה: סודות העיצוב שכדאי לדעת

הפונקציונליות של אריחי הקיר

לאריחי הקיר יש תפקיד כפול. מעבר להיבט העיצובי הם משמשים גם באופן פונקציונלי כהגנה מפני הרטיבות האופיינית לחדר האמבטיה. קיר חשוף נוטה לספוח את הרטיבות הזו, ולאורך זמן הדבר עשוי לגרום להתפתחות של עובש. לעומת זאת, אריחים המכסים את הקיר מגנים עליו, וקלים מאד לניקוי. קיר מחופה שומר על מראהו החדיש לאורך זמן, ומשרה אווירת הניקיון כל העת.

האם כדאי להשתמש באותה טקסטורה גם על הרצפה וגם על הקיר?

בעבר, הקיר והרצפה היו תמיד מעוצבים בטקסטורות שונות. זאת, כדי לא ליצור תחושה מעיקה וקלסטרופובית של חלל המרגיש כקופסה שכל פאותיו זהות. היום, ישנה מגמה ליצור קיר קונספט שמראהו שונה מעט משלושת הקירות האחרים בחדר. קיר זה יכול לכלול צבעים או טקסטורות הדומים לאלו של הרצפה.

לסיכום, אם אתם מתכננים מתיחת פנים לבית שלכם או עומדים לעבור לדירה חדשה ואתם מעוניינים להעניק את הטאץ' העיצובי שלכם, חשבו קודם כל על החדרים הרטובים והתאימו את חיפוי הקירות והריצוף לסגנון העיצובי של הבית כולו.

תכנון עיצוב החדרים הרטובים בבית משפיע במידה רבה על התחושה שלכם בחיי היום יום. הן המטבח והן חדר האמבט חדר הם מקומות שנרצה לחוש בהם תחושה של ניקיון ויוקרה, לצד השימוש הפונקציונלי באביזרים השונים הממוקמים בהם. הפעם, נשים דגש על אלמנט משמעותי בעיצוב החללים הללו: הריצוף והחיפוי של הרצפה והקירות.

אופנה שמשתנה במהירות

ממש כמו בתחום הביגוד, גם לעיצוב פנים יש טרנדים אופנתיים שמשתנים במהירות. גם מי שאינו חי ונושם עיצוב, יכול לחוש בהבדלי העיצוב לאורך השנים. חשבו כמה זמן יקח לכם לזהות חדר אמבטיה משנות השישים ושבעים לעומת חדר אמבטיה שעוצב בעשור הנוכחי? בעבר, היינו רואים גוונים כמו ורוד וירוק שולטים בחללים הללו, והיום אנו עדים למגמה שונה לחלוטין. צבעים סולידיים כמו לבן, אפור, חום ושמנת הכובשים את החלל.

חיפוי עם אריחים גדולים

לאחר שמיפינו את ערכת הצבעים האופטימלית עבור עיצוב האמבט, נסקור את האריחים המתאימים ביותר לעיצוב הקירות. בעבר, היינו מסתפקים בצביעה של הקיר, והצבתם של אריחים בגודל מצומצם (20X20 ס"מ לערך) על הקירות, או אריחים קטנים יותר בגודל של 10X10. היום, אנו עדים למגמה הפוכה, במיוחד בעיצוב אמבט יוקרתי. ככל שהאריחים גדולים יותר כך החדר מקבל מראה אקסקלוסיבי ומהודר.

האריחים הגדולים כובשים לא רק את קירות חדר האמבטיה אלא גם את הרצפה. בכל פרויקט חדש שנבנה כיום תגלו את אריחי הפורצלן או השיש המרשימים שמעטרים את הרצפה בטקסטורת שיש מרהיבה. האריחים הללו יכולים להיות מעוטרים בטקסטורות תלת ממדיות בגווני שחור ואפור, בגימור מט או מבריק.

סגנון זה שולט במרבית העיצובים המודרניים, למעט העיצוב האורבני התל־אביבי (הנפוץ במספר ערים במרכז) שבו נגלה לעיתים את הרצפה המוכרת משנות השבעים, עם איורים שונים המעטרים חלק מאריחי הרצפה.

לצפייה במאמר הבא
22/03/2021 / מאת: ליאב כספי
המדריך לשילוב מנורות תקרה בעיצוב הבית
צור איתנו קשר

פרטים ליצירת קשר