בלוג
12/07/2020 / מאת: ליאב כספי
פרוייקט מסחרי מוצלח-
seventh

האחריות להיווצרות נזילות ולמניעתן מוטלת בראש ובראשונה על דיירי הבית/המבנה אשר צריכים לדאוג לאיתור הבעיה מבעוד מועד ואף למניעתה. ישנן מספר דרכים באמצעותן ניתן להפחית משמעותית את הסיכון להופעה של נזילות במבנה, לדוגמא:

  1. שמירה על אוורור קבוע במיוחד של החדרים בעלי הסיכון הגבוה ביותר – החדרים הרטובים, חדרי האמבטיה.
  2. טיפול מהיר ומיידי בכל הופעה חדשה של רטיבות בבית.
  3. להימנע ככל הניתן משימוש בתנורי חימום בעלי להבה פתוחה אשר מעלים את רמת הלחות באוויר.
  4. חשוב להנהיג בבית טיפול מונע ולהזמין איתור מקצועי לנזילות אחת לתקופה.

הדרכים הקיימות כיום לאיתור נזילה מהפשוטה למתוחכמת ביותר הן: בדיקה של איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון, המטרה מקצועית או הצפה, מד לחות והדרך המתקדמת ביותר – סריקה ואיתור באמצעות מצלמה טרמית מתקדמת אשר מספקת דיוק ואמינות גבוהים ביותר. המצלמה הטרמית מאתרת כשלים באיטום במעטפת הבית ובחיפוי החיצוני, כשלים בתשתית של הצנרת ובמערכות הביוב וכשלים של איטום במרפסת חיצונית ובגגות משותפים.

מהי התקופה המתאימה ביותר לאיתור נזילות מונע?

התקופה הטובה ביותר לאיתור נזילות מונע היא התקופה החמה, עונת הקיץ. זאת בשל העובדה שאיתור בקיץ עלול למנוע היווצרות בעיות בעונת החורף עם בוא הגשמים. איתור מקצועי ומיומן יאתר את הנזילה עוד לפני שיש לה סימנים חיצוניים מובהקים הנראים לעין שגורמים נזק למבנה.
חשוב לזכור שברגע שיש לנזילה עדות חיצונית של רטיבות, קילופים או עובש, הנזק כבר נגרם וככל שתדחו את הטיפול בבעיה הנזק יגדל ויהפוך למשמעותי ומורכב יותר לתיקון. לכן ההמלצה הגורפת הינה לאתר נזילות כטיפול מונע עוד לפני בוא החורף על מנת למנוע נזק שעלול להיות משמעותי ומורכב הן מבחינת התיקון והן מבחינת העלויות שתצטרכו לשלם בעבור התיקון והשבת המבנה לקדמותו.

הקיץ הוא התקופה מצוינת לאיתור נזילות כך שאם תנצלו אותו בחכמה תגיעו לחורף מוכנים מבלי חשש ופחד לרטיבות בלתי צפויה בבית שלכם.

איך מאתרים נזילות?

על מנת לא להגיע למצב של רטיבות חשוב לאתר את הנזילות מבעוד מועד לפני שנגרם נזק לקירות או לריצוף. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת וכלי עבודה משוכללים ניתן לאתר את מקור הנזילה המדויק עוד לפני שהדבר נראה לעין ועוד לפני שנגרם נזק כלשהו למבנה. חשוב מאד לקרוא לבעל מקצוע שיאתר את המיקום המדויק של הנזילה ואת סוג הרטיבות על מנת להתאים את החומר הנכון ביותר ולפתור את הבעיה באופן הטוב ביותר.
במידה ולא נערכתם מראש לאיתור נזילות, עלולה להופיע רטיבות במקומות שונים בבית ולגרום לנזקים משמעותיים. הנזקים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מנזילה אשר לא אותרה בזמן:

  1. פגיעה אסתטית בקירות הבית – הנזילה גורמת לרטיבות בתקרה ובקירות ויוצרת קילופי צבע, מראה של בועות ונפיחות בקירות אשר פוגעים באסתטיקה של הבית ומשווים לו מראה מוזנח ולא מטופל.
  2. הוצאות מים גדולות – נזילה עלולה לגרום לבזבוז מיותר של מים וכתוצאה מכך להגדיל משמעותית את חשבון המים החודשי שלכם.
  3. התפתחות של עובש וטחב – העובש והטחב פוגמים באסתטיקה של הבית ומורידים את איכות האוויר ולכן טמונה בהם סכנה גדולה בעיקר עבור אוכלוסיות בסיכון כמו לדוגמא חולי אסתמה, ילדים, מבוגרים ונשים בהיריון.
  4. הפצת ריח רע – הרטיבות גורמת לריח רע בחלל הבית שנגרם כתוצאה מהעובש והטחב.
  5. גרימת נזק בלתי הפיך למבנה – נזילה שאינה מטופלת עלולה לגרום במשך הזמן לנזק משמעותי ובלתי הפיך כתוצאה מהמים אשר מחלחלים לעומק המבנה ולאורך זמן ממושך.

 

לצפייה במאמר הבא
21/03/2021 / מאת: ליאב כספי
ריצוף וחיפוי אמבטיה: סודות העיצוב שכדאי לדעת
צור איתנו קשר

פרטים ליצירת קשר